Problemer med Boligbasen
Siden Boligbasen blev opdateret har der været problemer med at få den til at fungere helt som den skal.
På grund af en teknisk fejl, vil få brugere stadig opleve, at de ikke kan logge ind og svare på boligtilbud. De få ansøgere det drejer sig om, skal være velkomne til at skrive en mail til aab@aab.dk og skrive deres svar på de åbne boligtilbud.
Vi opfordrer dog til, at du prøver at logge ind og svare på Boligbasen, inden du sender mailen. (Vi gør opmærksom på, at besvarelse modtaget pr. mail er juridisk bindende på samme måde, som hvis de var besvaret på Boligbasen.)
Vores IT-afdeling har fundet fejlen, og de forventer derfor at Boligbasen kører fejlfrit igen torsdag d. 6. oktober 2016.
Der er i øjeblikket også problemer med at sin placering på ventelisten. Også det problem bliver der arbejdet på.